© 2024 Stingray Studio

25.01.2019

ECSA Nezaradené 0

1231

Pozývame Vás na otvorenú diskusiu určenú nielen majiteľom vodiacich psov

 

„O vás – Pre vás“

 

Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy a Slovenská asociácia európskych štúdií (ECSA Slovakia) dlhodobo zaznamenáva rôzne problémy, s ktorými sa stretávajú nielen samotní ľudia so zrakovým postihnutím, ale dostáva aj podnety od úradov, či verejnosti. Niektoré z nich sú riešiteľné, na iné je potrebná zmena legislatívy. Preto sme tieto problémy a podnety zoskupili do tém a vytvorili sme projekt zameraný na lepšiu verejnú správu. Cieľom projektu, ktorý aktuálne implementujeme je nielen popisovať čo všetko nefunguje, ale aj vytvoriť  mechanizmy na dosiahnutie zlepšenia v problémových oblastiach. Do realizácie projektu sú zapojení ľudia so zrakovým postihnutím, na potvrdenie  problémových oblastí na základe vlastných skúseností však potrebujeme širšie spektrum názorov Vás – ľudí so zrakovým postihnutím.

 

Preto si vás dovoľujeme pozvať na worksop (otvorenú diskusiu) dňa 12.2. o 13:00 hod. na Sekulskú 1, veľká zasadačka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Bratislave, kde budeme diskutovať najmä o týchto témach:

 

 1. Okruh: Prístupnosť
 • Prístupnosť cestovania hromadnou dopravou, vrátane taxislužieb.

Napr.: Zoberie Vás šofér autobusu či taxíka, alebo iba keď je pekné počasie a vodiaci pes nie je mokrý? Účtuje sa cestovný lístok za vodiaceho psa a keď áno, tak ako? Atď..

 • Prístupnosť verejných budov a priestorov.

Napr.: Chcete sa ubytovať s vodiacim psom v hoteli, môžete? Za akých podmienok? Keď prídete na úrad vedia Vám zabezpečiť správne a zrozumiteľné informácie ako sa v budove orientovať?

 

 1. Okruh: Kvalitný vodiaci pes a služby s tým súvisiace.

Napr.: Môže byť vodiaci pes agresívny? Môže byť vodiaci pes nekastrovaný? Dá sa vodiaci pes reklamovať?

 

 1. Okruh: Príspevky na kúpu vodiaceho psa a zácvik.

Napr. Mám nárok na príspevok na zácvik s vodiacim psom, keď môj prvý vodiaci pes už je dôchodca? Aké sú podmienky získania príspevku na vodiaceho psa?

 

Diskusia však nie je limitovaná týmito okruhmi, diskutovať chceme o tom, čo vám spôsobuje problémy v bežnom živote. V rámci workshopu vám bude predstavený projekt „Tvorba a optimalizácia lepšej verejnej politiky v záujme odstraňovania bariér spoločenského začlenenia zrakovo postihnutých“ a jeho doterajšie výsledky.

 

Prečo sa zúčastniť diskusie?

 • máte možnosť ovplyvniť celospoločenské vnímanie potrieb nevidiacich
 • pomôžete orgánom verejnej moci odstraňovať legislatívne prekážky
 • prispejete k zlepšeniu každodenného života nevidiacich na Slovensku

 

Účasť na tejto diskusii Vás k ničomu nezaväzuje, ale účasťou nemusí spolupráca na tomto projekte končiť. Ak máte záujem, môžete sa neskôr zúčastňovať rokovaní so zodpovednými orgánmi a krokov vedúcich k náprave problematických oblastí.

 

Nechceme aby boli o možnosť diskutovať ukrátení ľudia z iných častí Slovenska, preto ponúkame bezplatné ubytovanie v ŠD Družba v Bratislave na jednu noc (z utorka na stredu) prvým 30 záujemcom (vrátane ich sprievodcov), ktorí bývajú mimo Bratislavy so zabezpečením stravovania.

 

Na základe uvedeného si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste v prípade Vášho záujmu zaslali návratku s týmito vyplnenými údajmi:

 

Meno a priezvisko účastníka:

Telefonický kontakt:

Email:

Máte záujem o ubytovanie 12.2.-13.2.2019?:

Prídete so sprievodom?:

Iné požiadavky/otázky:

 

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 

Kontakt na organizátorov:

Mgr. Jana Šmelková, PhD., +421 907 681 224, jana.smelkova@ecsa.sk

E-learning

Vyberte si z bohatého zoznamu kurzov a vyskúšajte si náš e-learning. Prevedieme Vás svetom finančnej gramotnosti od základov až po kryptomeny. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

E - l e a r n i n g

Partneri

Pridajte sa k našim partnerom!

 • Institute 4 Academy
 • Inštitút finančného vzdelávania
 • Stredoškolská študentská únia Slovenska
 • Študentská rada vysokých škôl
 • ELSA SLOVENSKO
 • Slovenské národné stredisko pre ľudské práva
 • Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy
 • Univerzita Mateja Bela
 • Fakulta managementu UK
 • Jean Monnet Chair